Celá nabídka eshopu je na O B J E D N Á V K U ! Výroba cedulek započne až po zaplacení Z Á L O H Y a jsou vyráběné průběžně. Termín dodání ostatní nabídky může být s P Ř Í P L A T K E M od cca 14 dnů, bez příplatku může přesáhnout i 3 - 4 měsíce!
Artjánci 8. týden 2014

Přiblížil se konec prázdnin a s ním i chladna a déšť, sluníčka a tepla poskrovnu. Škoda ... Naštěstí v tomto týdnu jsme měli děti, které velmi rády vyráběly - skupinka tří děvčat a dvou chlapců. Lucinka a Jůlinka - sestřičky a jejich nerozlučná kamarádka Barča a k nim bráškové Maty a Luky. První den, tak jako jindy, se vzájemně okukujeme a zjišťujeme, co koho baví a hledáme možnosti, jak každého zaujmout.

A tak bylo na řadě nejdříve vyrábění z papíru. Děvčata např. motýlky a jiné drobnosti. Kluci - milovníci zvířat, si vybírali jejich oblíbené maskoty - těmi byli žirafa a ježek. Milují je natolik, že si je v plyšové podobě nosí stále s sebou.

žirafa, ježek 
Ani keramické modelování nezůstalo stranou. Zaujalo zejména kluky, kteří ho vůbec neznali. Děvčata nechtěla. Když jsem jim však ukázala blýskavé korálky, jako bych je uvedla do jejich tvůrčího ráje. Byly k nezastavení. Stále navlékaly a navlékaly. Snažila jsem se je trochu zastavit a naučit jiné postupy a techniky. 
navlékání korálků
Korálky je natolik oslovily, že u nich vydržely hodiny. Více fotografií na Rajčeti. Když jsem viděla, jak jsou trpělivá a učenlivá, připravila jsem si pro ně na další den výrobu květiny. A výsledek - no parádní! Jejich nadšení neznalo mezí.
korálková květina  
A tak pózovaly a já fotila. Nerozlučné kamarádky si jimi ozdobily copánky. I kluci projevili zájem o navlékání. Dřevěné korálky byly jako stvořené pro jejich ruce. Nakonec vyrobili i náhrdelník a náramek pro maminku. Kluky zaujala i výroba dřevěných zvířátek z mých kreativních sad. A tak si vyrobili ptáčky a králíčky. Omalovali si je fixy a slepili.
paličkování Artjánci
Na středu jsem pozvala mezi nás tetu Mirku. Je studentkou, která umí skvěle paličkovat a vyhrála již několik soutěží.

S nejistotou jsem děvčatům oznámila, že si budou moci paličkování vyzkoušet. A co bylo potom? Asi byste nevěřili! Teta je naučila navléknout a namotat nit na paličku a první základ -  řetízek. Holčiny ve věku od 6 let se s takovou radostí a zájmem pustily do přehazování paliček, že byly k nezastavení. Teta Mirka je natolik oslovila, že měly potřebu jí nějak poděkovat. Jejich nápad vyrobit pro ni náramek byl úžasný. Každá si vybrala nějakou techniku a korálky. Obdarovaná teta třemi náramky byla natolik překvapena, že všechny z radosti objala a moc jim poděkovala.
paličkování Artjánci            
Klukům se věnoval hodně "strejda". Hrál s nimi hry, kopal s míčem na zahradě, ale i modeloval z keramické hmoty, stříhal a lepil z papíru jejich oblíbená zvířátka. Poslední den nás navštívila hudební teta Veronika s pohádkou O červené Karkulce. Děti si mohly zahrát i zazpívat.

A protože měli všichni stále v batůžcích schovaná ještě neomalovaná trička, naším posledním úkolem bylo společně vybrat a dát jim osobitý design.
U kluků jasně vedli jejich maskoti - žirafa a ježek. Děvčata váhala, ale nakonec se rozhodla pro nápis a květiny, Julinka pro motýla.

Protože v pátek kluci odešli o chvilku dříve, děvčata si vyrobila ještě klíčenku s vílou. Ale než jsme se rozloučili, stačili jsme se vyfotografovat.
Artjánci Tak hezký zbytek prázdnin a hodně pohody ve školních lavicích!


Artjánci 7. týden 2014

Tento týden nás bylo dokonce šest. Dva chlapci a čtyři děvčata. První dny byly trochu náročnější, než jsme našli společnou řeč a nastavili si pravidla. Poměrně velký věkový rozdíl a různá zaměření dětí bylo o hledání, jak všechny najednou zabavit.

Kluci si první den  vyrobili např. dvouplošník z papírové roličky, děvčata papírové taštičky, které si samy omalovaly a ozdobily.

Začátek týdne byl více ve znamení her. Ale protože tábor Artjánek je přeci jen více o tvoření, než o volné zábavě, snažili jsme se dětem nabízet vyrábění od pletených náramků po navlékání korálků, vyrábění z dřevěných tvarů a mnoho jiného. Nejvíce však všechny chytlo pletení z kůže.

Díky ošklivému počasí jsme téměř vůbec nemohli ven. A nevyskotačené děti byly plné energie. Rozdělování na menší skupinky jsme nakonec zvládli vyplňovat čas tvořením i malováním na trička ... Děti si mohly vybrat z připravených motivů nebo jsem jim na jejich přání mohla připravit jiná zpracováním v grafickém programu a vyřezání samolepky. Např. Terezka, která ráda tancuje si  přála nápis YES DANCE PLZEŇ ...

Další techniku, kterou si mohli někteří vyzkoušet, byla enkaustika - technika malování voskem pomocí speciální žehličky. Vytvořené malůvky pak použili při výrobě přáníček.
       
Ani dřevěné tvary - tedy slepovánky z mé autorské dílny nezahálely. Markétka si vybrala ptáčka, Terezka ptáčka a srdíčko, Andrejka srdíčko.

Protože vyrábění vorů bylo pro všechny táborové děti zábavou, zvolili jsme ji i pro Maxima a Viktora. Jejich vorové plachetnice byly pěkné a kluky si s nimi vyhráli na vodní hladině našeho malého jezírka.
     

Konečně ve čtvrtek se trochu vylepšilo počasí, které dovolilo klukům vybít se na čerstvém vzduchu např. s míčem.
I děvčata si trochu zasportovala, ale nebyla tímto druhem zábavy nadšena.

V pátek nás dopoledne navštívila i hudební teta Veronika s pohádkou O kůzlátkách. Děti si zabubnovaly, zahrály na zvonkohru a zazpívaly pár písniček. Zbytek dne jsme pak vyplňovali keramikou, hrami a drobným vytvářením, malováním apod. Nakonec jsme se odpoledne všichni rozloučili. Za kytičku moc děkuji a přeji dětem hezký zbytek prázdnin.

Artjánci 6. týden 2014

Tento týden jsme parta pěti dětí. Dva a dva sourozenci, kteří jsou kamarádi a k nim úžasně zapadající holčička Lucinka. Ovšem na obrázku vidíte, že k nám na jeden den přibyla ještě Terezka. Pondělkem a nevlídným počasím začíná týden. Myslím, že byl pohodový a děti si užily nejen vyrábění, ale i sportování se "strejdou" Vláďou.

Tak jako každý den máme válečnou poradu, co bude zítra k obědu. Domlouváme se všichni dohromady tak, aby výběr vyhovoval všem. A hezké počasí nám dovoluje stolovat venku. Dobrou chuť, dnes budou palačinky.

První den kluci nechtěli tvořit, jen se zajímali o vymalovávací obrázky V.I.P. sportovců. Když  jsem nějaké  našla, kluci vzali pastelky a šli si chvíli vybarvovat. Sport je jejich doménou, ale dovádění s balonem na zahradě bylo jejich favoritem.  Po obědě hráli hry. Lucinku i Stázku vyrábění moc baví, zejména tvoření z hlíny, papíru a jiných materiálů je jejich velkým koníčkem.


Na obrázku vidíte, jak si vyráběly např. chrastítka z papírových roliček nebo nylonové kytičky. Sluší jim, co říkáte?
Jako modelky!

V úterý si konečně i kluci sedli ke keramice. Na fotkách vidíte výrobky všech. Šikovní a co hlavně? Keramika je dokázala zaujmout. Překvapeně jsme sledovali jejich společné modelování.

Ve středu nás navštívila i hudební teta Veronika. Děti se skvěle bavily. Pohádka O Budulínkovi je tolik nadchla, že si ji pak ještě několikrát zahrály. Mohly si tentokrát vyzkoušet hru na xylofon a bubínky a vidět 4 velikosti fléten, na které jim teta dovolila vyluzovat meluzínu. Nakonec si zazpívaly i několik písniček. Díky teto Veroniko!

Poslední den byl ve znamení hezkého počasí, a tak splétání vorů, zdobení plachet bavilo nejen kluky. Nakonec jsme stihli i pomalovat trička. Podle vybraných samolepících folií, které jsem dětem zpracovala, si děvčata  trička vyzdobila. Třpytky jsou přece báječné. Po sloupnutí šablonek a zažehlení je výsledek parádní, co říkáte?

                     

Kluci si zvolili, no ... co jiného - balón. Ten byl tak nějak jejich celotýdenním talismanem. S balonem se vyřádili nejvíce a tak se tento motiv objevoval i v jejich tvorbě. Ani na tričku nesměl chybět. Nejdříve si motiv míče vysavovali a po uschnutí jsem jim pomohla obtáhnout kontury.

Rozloučili jsme se v pátek odpoledne a popřáli si hezký zbytek prázdnin. Společně jsme se i na památku vyfotografovali. Ovšem nevkládám a akceptuji přání některých rodičů o nezveřejňování fotografií jejich dětí.

 

Artjánci 5. týden 2014

Tento týden byl ve znamení ošklivého počasí a skřítků neposedů. A tak jsme hodně času trávili uvnitř. Hráli různé hry, ale také i vyráběli. Trochu asi méně než jindy, protože malé klučíky bavilo si více hrát a dovádět. Mezi dětmi byly velké věkové rozdíly - nejstarší jedenáctiletá Kačka a školkou povinní dva neposední skřítci - pětiletí kluci.  Nakonec Kačenčina maminka navrhla výměnu její dcerky za Tomášova kamaráda Honzíka.

Artjánci Art Jana

Nezapomněli jsme ani na vyrábění. Některé natolik uchvátila výroba z keramické hmoty, že jsme téměř jeden den věnovali modelování.

          

Klacíkové loďky a bublání dlouhými brčky byla parádní zábava. Kluci v zápalu bojovné radosti vory potopili až plachty úplně rozmočili. Aby nebyli smutní, druhý den si je znovu vystříhali, omalovali a celé plavidlo opravili.


Ve čtvrtek už nám trochu počasí dovolilo vybít energii venku. A tak hry s míčem a jiné sportování nás bavilo. 

   
Neposední menší kluci nás natolik zaneprázdňovali, že jsme zapomínali fotografovat. Některé moc bavilo vymalovávat, jiné si hrát. Poslední den jsme vytáhli připravená bílá trička z batůžků a dali se do malování.

Ti menší trička s korábem, želvou a nejstarší Tomáš s nápisem a obrázkem. Však se podívejte, myslím, že vypadá spokojeně. Aby pro děti bylo malování jednodušší a nepokazily si výtvor, připravili jsme pro ně šablonky, které jsme vyřezali ze samolepících folií. Takže každý měl vlastní možnost výběru. Tomášovi za jeho pilnost a hezký vztah k ostatním dětem jsme za odměnu na jeho přání zpracovali i obrázek ze speciální fólie a nažehlili pod nápis.Málem bychom se zapomněli vyfotografovat. Za patchworkovou květinku moc děkuji a přeji hezké prázdniny!

 

Artjánci 4. týden 2014

Tento týden nám přálo počasí a my jsme byli 4. Dvě děvčata a dva kluci. Týden byl ve znamení společné i rozdělené zábavy. Přeci jenom kluci jsou kluci a k nim patří klučičí vyrábění.

První, co jsme vyráběli společně byl např. vor z klacíků zdobený plachtami a vlajkou. Děti si je pouštěly na malém jezírku pomocí dlouhého brčka. Foukaly a bublaly do vody, aby jejich plavidlo doplulo na druhou stranu. Bezvadně se bavily.

A protože děti byly velmi různorodě zaměřené, bylo trochu těžší všechny zabavit najednou. Ale zvládli jsme a tak jsme vyráběli z papíru a také modelovali z keramické hmoty.

Matýsek - odborník na UFO si např. vyrobil nejen létající talíř, ale i misku a červíka.  Jakub misku, věšáček a červíka. I Terezka vyráběla - vázy a pohovku pro svého plyšového kamaráda. Kluci také stříhali z papíru různé modely.

Protože holky jsou přece jen parádnice, jejich výrobky byly jiné. Taštičky, papírové kabelky a různé ozdoby jako náramky z korálků, náramky pletené z kůže ap.

Navštívila nás i teta Veronika se svými hudebními nástroji.

Krásné počasí a pálící sluníčko dovolilo i trávení času ve vodě. Obědvání na zahradě a pobyt venku byl každý den. Po obědě jsme už zůstávali venku a hráli různé hry, aby si děti užily pohybu na čerstvém vzduchu.

 

Ve čtvrtek a pátek jsme nejvíce keramičili. Děti tato činnost natolik chytla, že jsem je nemohla od ní odtrhnout. Měla jsem velkou radost, že je modelování baví a tak jsme si vytvořili pár zajímavých výrobků.

Poslední den byl ve znamení rozloučení a protože měl jmeniny Jakub, oslavili jsme je společně gratulací i malým dárkem.


Na obrázku drží Terezka společně vytvořenou hru ZOO, Jakub slepenou věž z  papíru a Matýsek UFO z keramické hmoty. Tak děti hezké prázdniny!

Artjánci 3. týden 2014

Tento týden nám docela přálo počasí a tak děvčata mohla trávit hodně času venku. Celý týden probíhal ve velmi přátelské atmosféře a mezi děvčaty nevládla žádná rivalita. Škoda jen, že Maruška onemocněla. Všichni na ni myslíme a přejeme brzké uzdravení.

Artjánci vyráběli z keramické hmoty a jiných materiálů, malovali na trička, navlékali korálky, vyráběli klíčenku, hráli hry, malovali na sklo a dělali spoustu jiných činností. Za málo fotografií se moc omlouvám, nějak jsem nestíhala nebo zapomínala.


A protože sluníčko pořádně pražilo, řádění v bazénku bylo příjemným ochlazením.

příměstský tábor Artjánek

Na obrázku vidíte omalovaná trika.

dřevěný motýl             dřevěný motýl

Motýlci jsou dřevění, mají barevné korálky a tykadla z pedigu.

Tak na zdraví z hrnečků, které jsme si samy omalovaly a brzké setkání.

Artjánci 2. týden 2014

V tomto týdny jsme byla samá děvčata. A protože nás baví hrát si na princezny, celý tento týden byl věnován pohádce a cestě za pokladem.

Každý den jsme plnily úkoly a vyráběly různé věci, které nám na cestě k pokladu měly pomáhat. A tak jsme si vyrobily leknínový květ pro Leknínovou vílu, motýlky pro Květinovou vílu, kouzelný náramek a mnoho jiného. Nepřálo nám počasí, ale i tak jsme alespoň tu a tam vyběhly na zahradu a zahrály si nějakou hru.

V den Amálčiných jmenin jsme měli hudební návštěvu. Teta Veronika nám ukázala spousty drobných nástrojů vyluzujících různé zvuky. A tak jsme si s ní zahrály a zazpívaly.

V pátek jsme pak při stopovačce hledaly poklad. A našly!

Jsem moc ráda, že děvčata byla spokojená a že se jim u nás líbilo. Důkazem jsou i spokojené maminky, kterým moc děkuji za jejich milá slova.

 

 

TOPlist

Bankovní spojení

mBank 6210
č. ú. 670100-2217347071

Komerční banka 0100
č. ú. 107-3029960287

Kontakty

Telefon
+420 608 332 958

Email

obchod@artjana.cz

Adresa

Zábělská 87
Plzeň
IČO 64879267

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz